Jump to content


Photo

Reboot DC univerzuma!


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,212 posts
  • 1,471 Reputation
  • Gender:Male

Posted 14 June 2011 - 11:56 PM

Američki stripski gigant DC Comics je najavio totalni reboot njihove kompletne ponude stripova! Preko 50 superheroja će dobiti nove stripove koji će od početka krenuti da opisuju njihov origin i rane pustolovine.






Završetak trenutnog velikog “Flashpoint” crossovera u DC Univerzumu će sa sobom doneti kompletan reboot stripova. Njihov trenutni plan je da će pokušati da prikažu heroje u malo modernijem svetlu a pored izmena u fikcionalnom univerzumu DC-a (od kojih će najočiglediji biti promene izgleda nekih superheroja i njihovih origin priča), oni će takođe promeniti i način izdavanja stripova. Digitalne verzije stripova će početi da se pojavljuju prodaji istog dana kada i fizički primerci.
Među prvim stripovima koji će se pojaviti u prodaji ovog leta su Justice League #1, Aquaman, Wonder Woman, Flash, Green Arrow, The Sawage Hawkman i mnogi, mnogi drugi. Naravno, najviše publiciteta (i dosta negodovanja) se podiglo oko redizajna izgleda Supermena i Wonder Woman, ali treba sačekati i videti kako će finalni proizvod izgledati.

Treba spomenuti da ovaj reboot neće izbrisati decenije kontinuiteta koje su opisane u starim stripovima. Plan DC-a je da sada započne izdavanja novih storylineova kojima će glavni cilj biti da omogući novim čitaocima da lako započnu čitanje novih naslova. Batman neće, na primer, opet za svog pomoćnika uzeti orginalnog Robina Dick Grayson-a ( ili neke ostale koji su dosli posle njega), već će odabrati poslednjeg pomoćnika Damian Wayne-a.

Nadamo se da će ovaj reboot DC Univerzuma omogućiti ovog septembra mnogim novim čitaocima da počnu da čitaju stripove (i da stari fanovi neće biti previše iznervirani sa izmenama).


Izvor: Photon Tide
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#2 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 15 June 2011 - 12:41 AM

Sjajna vest thumbup1.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#3 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 15 June 2011 - 12:43 AM

Superheroji me smaraju još od kako sam saznao da je ludi naučnik iz Supermena zrak smrti crtane serije iz tridesetih parodija na Nikolu Teslu...Sorry Jod na ovoj temi se ti i ja razilazimo...Osim toga ništa bitno ko da nismo milion puta čitali o pravljenju sveta za bolju demokratiju(lets make the world safer democracy)...Propaganda biggrin.gif
  • 0
You can run, but you can not SLIDE...

#4 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,212 posts
  • 1,471 Reputation
  • Gender:Male

Posted 15 June 2011 - 12:46 AM

kartun brate..znas kako se kaze..daj leba i igara da budemo srecni..valja malo zabave imati u zivotu...biggrin.gif nisam neki ljubitelj dc-a al ono...nece da skodi...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#5 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 15 June 2011 - 06:08 AM

Mozda ovo i nije tako losa ideja. Previse su stvari postale komplikovane u poslednjih par godina u DC stripovima. Superman se odrekao americkog drzavljanstva, Batman je poginuo pa su ga ponovo vratili iz mrtvih, u Green Lanternu se Hal Jordan posle mnogo godina vratio i pridruzio Kyleu Rayneru, Johnu Stewartu i Guyu Gardneru, Sinestro je ponovo postao pozitivac... Cak i najverniji fanovi nisu mogli sve da isprate. Mada, Geoff Johns je pojedine heroje preporodio svojim dolaskom u DC, dok je on tu stripovi sigurno nece izgubiti na kvalitetu. Mozda ovo i jeste pravi trenutak za novi pocetak.
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#6 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 15 June 2011 - 05:39 PM

Jebiga šta ću ne volim njihove kostime...Ja sam više za ono da svi imaju iste uniforme kao vojska, znaš grenadiri svoje uniforme, itd...Dobro Joda je ljubitelj epike i to je dobro voli dečko stripove, volim ih i ja...Jednostavno sam deluje mi da Ameri ubacuju previše propagande u DC većina njihiovih superheroja pozira ispred Prugi i zvezdica...Malo me to deprimira...Ali ko voli nek izvoli...
  • 0
You can run, but you can not SLIDE...