Jump to content


Photo

Diznijev crtež na aukciji


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Artband

Artband
  • Kakolukia

  • 1,666 posts
  • 319 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Nikšić Eterijum
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 29 November 2011 - 10:36 PM

Diznijev crtež na aukciji u Nevadi


Originalni crtež koji je lično nacrtao Volt Dizni i za koji se veruje da je urađen pre nego što je ovaj crtač postao poznat, naći će se ove nedelje na aukciji u gradu Rinu u državi Nevada.



Neobična ilustracija čoveka sa tompusom u ustima koji nosi polucilindar pod nazivom ''Fill Up My Can'' biće jedan od 1.400 predmeta koji će se naći od sutra na dvodnevnoj aukciji u kazinu ''Atlantik''. Ovaj crtež za koji se veruje da je nastao pre Mikija Mausa procenjen je na vrednosti između 35 i 50.000 dolara.

''Originalni crteži koje je sam Dizni potpisao veoma su retki'', rekao je Fred Holabrid iz aukcijske kuće ''Holabrid-Kagin Amerikana'', dodavši da je crtež jedan od najranijih radova koje je potpisao sam Dizni, ako ne i najraniji.

Na aukciji će se pored crteža Volta Diznija takođe naći i prvi, a možda i jedini primerak Nevadine ''Crne knjige'' u kojoj se nalaze imena, informacije i fotografije desetak ljudi kojima je zabranjen ulazak u kazina u Nevadi, kao i suveniri iz bordela ''Mustang ranč''.

Izvor: Glas javnosti

Edited by SerbianGod, 29 November 2011 - 11:36 PM.

  • 0

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...






Similar Topics Collapse