Jump to content


Photo

Sedmi festival Balkanima od 5. do 9. oktobra


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:BG

Posted 02 October 2010 - 12:17 PM

Sedmi festival Balkanima od 5. do 9. oktobra



Sedmi Evropski festival animiranog filma Balkanima biće održan od 5. do 9. oktobra u Domu kulture "Studentski grad" najavljeno je danas na konferenciji za novinare u Filmskom centru Srbije.


Na "Balkanimi" van konkurenciji: "Edit i ja" Alekse Gajića


Od pristiglih 365 filmova selekciona komisija izabrala je 75 za takmičarski program. Članovi komisije bili su filmski teoretičar Miroljub Stojanović, animator Snežana Njegovanović i karikaturista Dragutin Gane Milanović.

Odluku o nagradama doneće žiri čiji je predsednik Božidar Zečević, a članovi Igor Parsel (Slovenija) i Vuk Jevremović (Nemačka).

U pratećem programu biće priređen omaž austrijskoj animaciji, sa izložbom i projekcijom filmova.

Ulaz na sve projekcije je besplatan

Van konkurencije biće prikazana dva domaća dugometražna animirana filma ("Film noar" i "Edit i ja"), ostvarenja pet studentskih škola animacije, panorama evropskog filma, kao i animirani filmovi iz Gruzije i Turske.

U Galeriji "Studentskog grada" biće postavljene izložbe karikatura Predraga Koraksića i crteža Borivoja Dovnikovića (Hrvatska).

U posebnom programu biće prikazan izbor ostvarenja koji su sačinile članice Evropske asocijacije za animirani film "Cartoon".

Balkanima očekuje goste iz Nemačke, Mađarske, Estonije, Rusije, kao i više balkanskih zemalja.



Festival bez pomoći Ministarstva kulture

Osnivač i umetnički direktor Balkanime Nikola Majdak požalio se na odnos Ministarstva kulture Srbije koje ni ove godine nije odobrilo sredstva za taj, kako je rekao, najpotcenjeniji festival u našoj zemlji.


Nikola Majdak: "Balkanima" je najpotcenjeniji festival u Srbiji


Direktor festivala Miodrag Milošević izjavio je da je Grad Beograd dao 350.00 dinara, pomogli su Austrijski kulturni forum i donatori, novac za Gran pri obezbediće opština Novi Beograd, a za organizaciju i smeštaj gostiju stara se Dom kulture "Studentski grad", gde je on takođe direktor.

"U krizna vremena uvek prvo strada kultura, ali ja sam optimista da ćemo i ove godine prirediti dobar program", rekao je Milošević.

On je podsetio da je velika sala Doma kulture, sa 370 mesta, na projekcijama Balkanime uvek prepuna.



Izvor: Blic
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#2 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

  • 3,281 posts
  • 71 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd

Posted 02 October 2010 - 05:00 PM

Ove godine ću pokušati da odem....

Edited by crveni, 02 October 2010 - 05:02 PM.

  • 0

Adaptation is the key for the survival.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info