Jump to content


Photo

Film Legenda o čuvarima 3D u bioskopima


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:BG

Posted 15 October 2010 - 09:42 PM

Film Legenda o čuvarima 3D u bioskopima





Priznati reditelj Zek Šnajder debituje na polju animacije porodičnom avanturističkom fantazijom Legenda o čuvarima koji je zasnovan na knjigama Ketrin Laski, a od 14. oktobra ovaj film biće na redovnom bioskopskom repertoaru

Tri mlade sove, Soren, njegova mala sestra Eglentin i stariji brat Klad, odrastaju na pričama o Čuvarima, legendarnim sovama vitezovima, koje žive u magičnom kraljevstvu Ga'Hula. Dok Soren i Eglentin sa istom strašću slušaju priče iznova i iznova, Klad odbija da sanjari. Trenutak koji će značiti prekretnicu u njihovom životu je kada dva brata odluče da pokušaju svoj prvi let, sami. I tako počinje najnovija animirana fantazija, snimljena u 3D tehnologiji.

- Glavni motiv mi je bio da snimim film u kome će uživati cela porodica. Deca su me uvek pitala kada ću napraviti film koji će moći i oni da gledaju. A i veliki sam ljubitelj epskih priča. Mlada sova želi da pronađe legendarne Čuvare, koji su deo njegove lične mitologije. Za mene, to je predivna, moćna priča - navodi redtelj Zak Šnajder.

Radnja filma govori o klasičnom putu jednog heroja, ali ovaj heroj je sve samo ne klasičan. Kako je reditelj opisao, Soren nije heroj od samog početka. On veruje u san i njegov put je da dokaže da je njegov san stvaran.

- Na svom putu, Soren shvata pravo značenje poverenja, što je u suštini vaše šesto čulo, instinkt. Kako film odmiče, on uči da veruje sve više i više, što mu daje snagu da stremi ka dobru i da pobeđuje zlo - izjavio je mladi britanski glumac Džim Sturdžis.

Zlo sa kojim se Soren suočava jesu Čisti, grupa odmetnika koji veruju da su superiorna vrsta sova, koja Sorena i Klada odvodi u njihovo mračno kraljevstvo. Soren je svestan da je pogrešno to što Čisti rade i to će ga naterati da odlučujuću borbu za život vodi sa svojim bratom.

Jedna od vođa Čistih je Najra, kojoj je Helen Miren pozajmila glas.

- Najra je ambiciozna i veoma moćna i pametna, ali um joj je izopačen. Imala je mogućnost da bude deo parlamenta Ga'Hule, ali koncep demokratije joj je stran. Ona želi da vlada kao diktator. Mladi misle da mogu da gospodare svetom i zbog toga su spremniji na opasne poduhvate. Lako ih je navesti da poveruju da su za nešto odabrani – istakla je slavna glumica. Reditelj Šnajder odnos Sorena i Klada poredi sa odnosom biblijske braće, Kaina i Avelja.

- Posebno sam se zainteresovao za ova dva lika, jednog suštinski dobrog i drugog suštinski lošeg. Oni su braća, vole se, ali na kraju Kladovi porivi zaslepljuju tu ljubav. Na kraju ostaje izdaja.

- Mi ovaj film ne doživljavamo kao animirani, već samo kao film. Šnajder nije imao ideju da radi animaciju, već dobru akcionu avanturu o putovanju jednog heroja, koja je, igrom slučaja u izmišljenom, animiranom svetu. Poenta je bila da pubici poklonimo svet koji će iskusiti na vizuelno potpuno drugačiji način - izjavio je producent filma Zareh Nalbandian.

Čitava fantastična kraljevstva sova su izmišljena, oslanjajući se na stvarne destinacije i pejzaže. Ostrvo Tasmanija iskorišćeno je kako bi se stvorila Tito Šuma, u kojoj žive Soren i njegova porodica. Legenda o Čuvarima stvara balans između akcionih scena, borbi koje se odigravaju u letu, zaranjanja u mračne vode, letenja kroz vatru, scenama kada Soren lebdi kroz kišu sa idejom o značaju porodičnih odnosa. Ovo je film koji govori o lojalnosti i večitoj borbi dobra i zla. I dok uzbuđenje raste i napetost odvaja publiku od bioskopskih sedišta, shvatamo da su vizuelni efekti zadivljujući. Pejzaži su urađeni, gotovo nenadmašno, zahvaljujući 3D tehnologiji.

Glasove u filmu daju Helen Miren, Emili Barkli, Ebi Kornis i Rajan Kvanten.



Izvor: Story
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#2 Tamarica

Tamarica
  • Prva Dama Foruma :P

  • 2,129 posts
  • 21 Reputation
  • Gender:Female
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Lepotica i zver

Posted 15 October 2010 - 10:01 PM

deluje da bi mogao biti zanimljiv crtic biggrin.gif
  • 0





Similar Topics Collapse