Jump to content


Photo

Despot Stefan kao holivudski heroj


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 423 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, Srbija
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 02 June 2011 - 11:19 PM

Teško je naći temu iz svetske istorije koju Holivud već nije naširoko obradio, od rimskih careva, preko Aladina do Robina Huda, i svi ti igrani i animirani filmovi su po pravilu blokbasteri. Jednostavno, današnja publika obožava priče o vitezovima koji pobeđuju loše momke i spasavaju princezu... Na sličnu ideju došao je i mladi reditelj Nikola Vulović, koji zajedno sa Ninom Maljevićem privodi kraju rad na animiranom filmu “Despot Stefan”, priču o despotu Stefanu Lazareviću, sinu kneza Lazara i jednom od najživopisnijih likova iz naše srednjovekovne istorije.




Sudeći po prvim slikama i insertu koji može da se nađe na “Jutjubu”, biće ovo priča o srpskim srednjovekovnim junacima urađena za publiku 21. veka. Despot Stefan likom podseća na mešavinu Ričarda Lavljeg Srca i Transformersa, njegovu sestru Oliveru mogla bi u igranoj verziji da igra Kira Najtli, dok bi Marko Kraljević mogao bez problema da prođe kao Halk Anga Lija.

Nikola Vulović kaže za “Blic” da je o despotu Stefanu više saznao pre četiri-pet godina, od prijatelja koji je napisao predložak za scenario.

“Njegova životna priča me je oduševila, a najviše zbog detalja poput onog da se u Turskoj tukao protiv slonova koje su doveli Mongoli, baš kao i Aleksandar Makedonski. A takve stvari niko ne zna! Njegova priča je totalno filmska i bila bi idealna za dugometražni film”, kaže Nikola.

On kaže da su igrani filmovi na temu srpskog srednjeg veka, poput “Boja na Kosovu” i “Banović Strahinje”, na njega i celu njegovu generaciju (rođen je 1980) ostavili jak utisak, ali da su oni danas sve manje atraktivni svakoj sledećoj generaciji mladih ljudi.

“‘Boj na Kosovu’ ima dobre dijaloge i glumci su dobro odradili posao, ali današnji klinci taj film ipak ne mogu da shvate ozbiljno. A ‘Banović Strahinja’ je po meni jedan od najboljih domaćih filmova, jer ima totalnu špageti-vestern atmosferu, zbog muzike i svega...”, kaže Nikola, dodajući da je njegov animirani film rađen jednostavnim stilom koji nije tehnički i “hardverski” zahtevan.

“Ne možemo mi da se takmičimo s ‘Piksarom’, ali u ovakvoj stilizaciji ipak imamo šta da pokažemo svetu”, kaže Nikola.

Ostatak intervjua sa kreatorom ovog filma, mozete procitati na sledecoj stranici:

Izvor: Blic.rs

Edited by SerbianGod, 02 June 2011 - 11:24 PM.

  • 0

#2 saskura

saskura
  • 1,817 posts
  • 5 Reputation
  • Gender:Female
  • Location:Narnija^^
  • Omiljeni crtać:Devil May Cry, Vampire Knight, South Park

Posted 03 June 2011 - 09:15 AM

jedva cekam da ovo izadje bice super biggrin.gif
  • 0
FRIENDS DON'T LET FRIENDS DRINK FRIENDS.

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,196 posts
  • 1,465 Reputation
  • Gender:Male

Posted 03 June 2011 - 09:56 AM

ovo ce biti takav fail da nije zdravo...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#4 KerberKA

KerberKA
  • 1,764 posts
  • 3 Reputation
  • Gender:Female

Posted 03 June 2011 - 10:16 AM

nezz za to Jodce, mozda i uspe -.- meni bi dobro doso ovaj buzdovan danas, trcimo za ocenu -.- a Ruznak jedva ceka da upise keceve u 99,99 % procenata dnevnika -.- Anyway, film mozda i izadje dobar, ko zna. Ako je nekom prvi kontakt sa Despotom Stefanom bila prica Svetlane Velmar Jankovic, onda mozda i zavoli ovaj film -.-
  • 0

#5 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 423 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, Srbija
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 03 June 2011 - 01:47 PM

Meni ovo izgleda zanimljivo i jedva cekam da ovo izadje i plus sam veliki ljubitelj istorije. ;).gif
  • 0

#6 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 03 June 2011 - 01:54 PM

QUOTE (SerbianGod @ Jun 3 2011, 02:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Meni ovo izgleda zanimljivo i jedva cekam da ovo izadje i plus sam veliki ljubitelj istorije. ;).gif

thumbup1.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#7 duksim1984

duksim1984
  • 1,462 posts
  • 5 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrade
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 03 June 2011 - 04:13 PM

I ja jedva cekam da izadje...
  • 0

#8 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 03 June 2011 - 04:48 PM

Brate što neko ne napravi nešto o Caru Dušanu...Njega svi zaboravili...Čoveka koji je uveo zakon ,za vreme čije vladavine je ova naša zemlja dostigla svoj maksimum, jedinom caru (Uroš se ne računa jer je bio neiskusan i mlad, a Lazar je bio knez)...
  • 0
You can run, but you can not SLIDE...

#9 Genghis Khan

Genghis Khan
  • 81 posts
  • 0 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Pustolovine sa Digimonima, Naruto, Bleach

Posted 03 June 2011 - 05:58 PM

Bilo bi dobro da se snimi neka serija o Srpskoj Istoriji, Car Dušan, Nemanjići, Knez Lazar...
Od uspona Srbije do pada pod tursko ropstvo...
Da bude dosta epizoda u više sezona...
Imamo kvalitetnu glumačku postavu, odlične glumce, mogao bi RTS nešto tako da organizuje...
Podsetili bismo se naše slavne istorije a i možda nešto novo naučili, a i naravno sve to ne bi palo u zaborav pošto danas ljude ne zanima istorija -.-
  • 0

#10 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 03 June 2011 - 07:10 PM

Amerikanci mogu da snimaju šta hoće jer imaju pare, mi toga imamo malo...Kad gledam derviš i smrt sve je super uradjeno, a od 80tih pa do danas retko šta uglavnom serije po stanovima...Tića je dao silne pare da Ričard Barton glumi u partizanskom filmu...Ali Drug je takodje i dobijao pare od Amera i USSR a da njihovi špijuni vršljaju sa zapada na istok i sa istoka na zapad i da ex yu služi kao tampon zona izmedju komunista i kapitalista...
Dopuna posle ovog komentara može da misli ko šta hoće o meni možete da me pljujete ali ja ipak mislim da je bolje da su obradili neke teme koje pokazuju Srbiju u doba svog uspona nego kada je bila na pragu totalnog ropstva pod Turcima koji su nas unazadili ko zna koliko...Dušana stalno forsiram jer je bio pravi čovek u pravo vreme...A što se tiče cele te priče posle njega guslari su guslali kako im je plaćano. Jerina je sazidala tolike tvrdjave i gradjevine pa je ostalla upamćena kao prokleta, a i ona je isto kao Milica dala svoju kćer sultanu...Znači bile su iste čak je Jerina više uradila...Dopuna citiram Nikola kaže da likove iz njegovog filma nikako ne bi mogao da poredi s jednodimenzionalnim likovima poput Kristijana i Kneleta, ali da se on ipak potrudio da srpski srednji vek približi današnjoj publici. ,,gde nadje taj šljam Kristijana i Kneleta...

Edited by cartoonking, 03 June 2011 - 11:38 PM.

  • 0
You can run, but you can not SLIDE...





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info